Parakende satış noktalarındaki Digital görsel iletişim mecraalarına ilgi artıyor

Share Button

Bu yıl Parakende satış noktalarındaki Digital görsel iletişim mecraalarını kullanan reklamveren sayısında ciddi bir artış olacağıda öngörülmektedir.

Geçen yıl bu zamanda biz 2012 yılında dijital görsel iletişim sektöründe beklentilerimizden bahsetmiştik. Bu tahminlerin hepsi değilsede birçoğu gerçekleşti.  Özellikle, digital görsel iletişim sistemlerine talep artıyor, artık bu sistemler hava limanları ve alışveriş merkezlerininde dışına çıktı. Özellikle parakendeciler bu sektörü çok sıcak bir şekilde kucakladı, Digiboard olarak Migros, Macrocenter ve Kipa-Tescolardada yapılan ilk kurulumlar büyük ilgi uyandırdı. Yazılım, bilgisayar ve ekranların kalite üstünlüğü nedeni ile bu mekanlardaki özellikle yayın kalitesi dikkat çekenen önemli unsurlardan biri.
Bu yıl Digital görsel iletişim sektörünü kullanan reklamveren sayısında ciddi bir artış olacağıda daha ilk çeyrek itibarı ile görmekteyiz.

Artık günümüzde hemen hemen her yerde dijital görüntüler ile karşılaşabilirsiniz. Bu sayedede reklam uygulamalarının göz alıcılığı ve kişiyi etkileme gücü artacaktır.

‘’ Doğru zamanda, Doğru yerde ve Doğru hedef kitleye’’ stratejisi ile bu Ekranlar doğru kullanıldıkları zaman izliyenlerini bilgilendirmek ve uyarmak için yeterli akla sahiptirler. Özellikle tüketicinin alışveriş yaptığı anda bu ekranların kişileri etkileme gücü reklamveren için önemli bir avantajdır.
2013 da Pazarlamanın çok yönlü olacağını, karar vermenin %76 sının satış noktasında olduğu gerçeği ile pazarlama planlarındaki en önemli mecraa olacağını ülkemizdede görmeye başlıyoruz..

Dünya ekonomisindeki toparlanma devam ettikçe bu sahalarda daha çok büyük yatırımların yapılacağını izliyeceğiz. Bizlerde Digiboard olarak bu büyümenin içinde gerekli yeri alabilmek için gerekli araştırma ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Share Button

Tags: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>